BİZ KİMİZ

HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ

Hayata Gülümse Derneği 18.01.2018 tarihinde Diyarbakir’da kurulmuş bir dernektir. Dernek dezavantajlı grupların hak ve menfaatlerine erişimlerinin izlenmesi, ekonomik,sosyal yaşama entegrasyonlarının gerçekleşmesi için önlemler alınmasi ve hak temelli yaklasımla çözüm modellerinin geliştirilmesi amacı ile kurulmuştur.

Derneğin faaliyet alanları;

• Toplumsal cinsiyet, fırsat eşitliği, aktif vatandaşlik, toplumsal adalet, göçmen koruma, doğal ve sağlikli yaşam, çevre ve kültürel mirasın korunması

• Sosyal politika ve ayrımcılıkla mücadele alanında çalışan mekanizmaların politika yapma, uygulama süreçlerini izleme ve lobi faaliyetleri yürütme,

• Kadın, çocuk, gençlik, spor, kültür – sanat, eğitim, sağlik ve istihdam alanlarında projeler geliştirme ve faaliyetler yürütme.

NELER YAPIYORUZ? Hayata Gülümse Derneği, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Baskanliği’nin faydalanıcısı olduğu Sivil Toplum Destek Programı kapsamında başvurusu yapılan “Daha Şeffaf Daha Güçlü STK” projesi onaylanmış ve proje 01.04.2019 tarihi itibari ile yürütülmeye başlanmıştır.

Vizyon

Hayata Gülümse Derneği Vizyon Bildirimi
“Dezavantajlı grupların yaşama tam ve eşit katıldığı, ayrımcılığa toleransın sıfır olduğu bir toplum için gösterdiği çabalarıyla ulusal ölçekte model olma kapasitesine sahip, saygın bir sivil toplum örgütü olmak”

Misyon

Hayata Gülümse Derneği Misyon Bildirimi
“Dezavantajlı grupların; sosyal, kültürel, ekonomik entegrasyonları için demokratik ve evrensel değerleri temel alan en uygun yöntemlerle hak savunuculuğu yapmak”.