YÖNETİM KURULU

S. Sertaç Işık

Yönetim Kurulu Başkanı

 

sertac@hayatagulumse.org.tr

İlhami Birkan

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 

ilhami@hayatagulumse.org.tr

1977 Diyarbakır doğumludur, ilk ve orta lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1999 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Halen aynı üniversitede yüksek lisansına devam etmektedir. 3 yıl entegre tekstil ürünleri imalatı alanında çalıştıktan sonra KOBİ’lere danışmanlık hizmeti veren KOBİGEM şirketini kurmuştur. Daha sonra Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler kalkınma programlarının projelerinde çalışmaya başlamıştır. Girişimcilik, iş kurma, işini geliştirme, yatırım fizibiliteleri güçlü uzmanlık alanlarıdır. Sosyal alandaki çalışmalarına Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi, Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneklerinin kuruluş süreçleri ile başlamıştır. Bu STK’ların hem kuruculuğunu yapmış hem de yönetimlerinde görev almıştır. 2017 yılında ise Hayata Gülümse Derneğinin kuruluş sürecinde yer alarak kurucu başkanlığını yapmıştır. Profesyonel iş hayatında ise Yönetim Danışmanlığı, AB Projelerinde kilit uzmanlık veya kısa dönemli kıdemli uzmanlıklar yapmaktadır.

Mehmet Emin Baran

Sekreter

 

mehmetemin@hayatagulumse.org.tr

Nevin Tiyenç Kaya

Sayman

nevin@hayatagulumse.org.tr

Derya Akkoç

Yönetim Kurulu Üyesi

derya@hayatagulumse.org.tr

Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği ve Medeniyetler Korosunda 22 yıldır hizmet vermekteyim. Bu süre zarfının 16 yılını Türk Müziği icra ederek çeşitli radyo, TV programları, turne ve konserler ile geçirdim. Şuan aynı kurumda yönetici pozisyonunda koro müdürü olarak görev yapmaktayım.  Koromuzun amaçları kapsamında Türk Müziğini aslında uygun biçim ile icra etmek, yaşatmak. Bu amaç doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı koro ve topluluklar ile çeşitli projeler ( halk konserleri ,turneler, TV programları) yürütüyor, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile gerçekleştirdiğimiz aktiviteler aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyerek kültür ve sanat alanındaki çalışmalara devam ediyorum.

Aylin Turşak

Yönetim Kurulu Üyesi

aylin@hayatagulumse.org.tr

Mehmet Işık

Yönetim Kurulu Üyesi

mehmet@hayatagulumse.org.tr

1980 yılında Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aktepe Köyü’nde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi tamamladıktan Yakındoğu Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Diyarbakır’da serbest avukatlık yapmaktayım. Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nde uzun yıllardır çalışmaktayım. Çatışmalı Ortamda ve Sonrasında Çocuk Haklarının Desteklenmesi gibi Avrupa Birliği finans destekli projelerde çalıştım. Ayrıca uzun yıllar Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı ile Toplum Gönülleri Vakfında proje hazırlama ve eğitim faaliyetlerine katıldım. ÇAÇAV Çocuk Ağında Çalışan Avukatlar Derneği’nde aktif olarak çalışmakta onlarca istismar mağduru çocuğun davasını takip etmekteyim. Hayata Destek Vakfı’nın Hukuk danışmanlığı görevini üstlendim. Yerel ölçekte birçok oluşum ve dernekte görev aldım. Toprağa ilişkin her şey ilgimi çeker…. Kadın ve çocuk gülüşünün yeryüzüne inen yağmurlar olduğu inancındayım…. Bu inanç, toplumsal yaraları saran projelerde olmamı gerektiriyor. Bu sebeple burada bulunmaktayım.